Tap Tap to Zoom
Product Info for FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder
As a seller for FAB Defense, we're currently offering FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder at discount prices. We only have high quality Ammo Pouches here so whether you're a sportsman, civilian, or in the military, you can be assured that we stock the right gear. If you wish to find a wider selection, you can look at our primary Ammo Pouches page. In case you have any inquiries, we have a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by phone, chat and e-mail. Therefore start shopping now and look for the right Ammo Pouches for yourself.![]()
Specifications for FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder:
| Manufacturer: | FAB Defense |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Condition: | New |
| Length: | 118 mm, 4.65 in |
| Width: | 38 mm, 1.5 in |
| Height: | 2.36 in, 60 mm |
| Weight: | 0.187 lb, 85 g |
Features of FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder:
- Optimizes Your Tactical Shotgun Readiness
- Conveniently Keeps 5 Extra Rounds Close by for Swift Reload
- 12 Gauge Compatible
- Easily attaches to a Picatinny rail with Quick Release
- No Gunsmithing Required
- Extremely Durable with Reinforced Polymer Composite
Package Contents:
- FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder