Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Fabric/Material:
- Nylon
- Quantity:
- 1
- Finish:
- Matte
- Weight:
- 4.4 oz
Code: 4HZ-EE-BLK2-ACS-POD-BLK
MPN: ACS-POD-BLK
UPC: 892821002109
Product Info for Hazard 4 POD Sunglasses Case
Being a dealer for Hazard 4, our company is currently selling Hazard 4 POD Sunglasses Case at low prices. We only have top quality Eyewear Accessories here so regardless if you're a sportsman, civilian, or perhaps in the armed forces, you can be certain we stock the right gear. If you would like find a larger collection, you can consider our main Eyewear Accessories page. If you've got any questions, you will find there's a very well-informed staff here. Our customer support are available by phone, chat and e-mail. So begin browsing now and look for the right Eyewear Accessories for you.![]()
Specifications for Hazard 4 POD Sunglasses Case:
| Manufacturer: | Hazard 4 |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Quantity: | 1 |
| Finish: | Matte |
| Weight: | 4.4 oz |
| Hand: | Ambidextrous |
| Age Group: | Adults |
| Height: | 190 mm, 7.5 in |
| Application: | Around Town, Tactical, Work, Duty |
| Style: | Performance, Casual, Original |
| Width: | 2.5 in |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Size: | One Size |
| Length: | 3.1 in, 80 mm |
| Attachment Type: | Velcro |
| Holster Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- Hazard 4 POD Sunglasses Case