Tap Tap to Zoom
Product Info for High Speed Gear HSGI Duty Belt
As a dealer for High Speed Gear, we are currently offering High Speed Gear HSGI Duty Belt at discount prices. We primarily offer good quality here so whether or not you're a sportsman, civilian, or in the armed forces, you can be positive that we stock the right gear. If you want to look for a larger selection, you can search our main page. If you've got any inquiries, you can find a very knowledgeable staff here. Our customer support are available by phone, chat and email. So start looking now and look for the right for you.![]()
Specifications for High Speed Gear HSGI Duty Belt:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Width: | 2 in |
| Finish: | Buckle |
| General Application: | Tactical |
| Application: | Tactical |
| Belt Width: | 2 in |
| Gender: | Unisex |
| Activity/Occasion: | Tactical |
| Fabric/Material: | 2in SCUBA Webbing |
| Adjustability: | Adjustable |
| Fastener/Closure Type: | National Molding Quick Release Buckle |
| Belt Style: | Duty Belt |
| Age Group: | Adults |
| Country of Origin: | USA |
Features of High Speed Gear HSGI Duty Belt
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Duty Belt