Tap Tap to Zoom
Product Info for High Speed Gear HSGI Multipurpose Double-Ended Pouch
Being a dealer for High Speed Gear, we are currently offering High Speed Gear HSGI Multipurpose Double-Ended Pouch at discount prices. We primarily have good quality here so regardless if you're a hunter, civilian, or in the military, you can be positive we stock the right gear. If you want to look for a wider selection, you can look at our main page. When you've got any questions, we've got a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by telephone, chat and email. And so begin shopping now and find the right your needs.![]()
Specifications for High Speed Gear HSGI Multipurpose Double-Ended Pouch:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Size: | One Size |
| Belt Width: | 2 in |
| Fabric/Material: | 1000D Cordura, Nylon |
| Pack Application: | Tactical |
| Length: | 3.5 in |
| Width: | 3.5 in |
| Height: | 2.5 in |
| Belt Loop/Snap Width: | 2 in |
| Accessory Attachment System: | PALS, MOLLE |
| Country of Origin: | USA |
| Hand: | Ambidextrous |
Features of High Speed Gear HSGI Multipurpose Double-Ended Pouch
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Multipurpose Double-Ended Pouch
- Includes HSGI Long Clips for attachment to MOLLE or PALS