Tap Tap to Zoom
Product Info for High Speed Gear HSGI Duty Double Decker Taco U-Mount Rifle/Pistol Pouch
As a seller for High Speed Gear, we are currently offering High Speed Gear HSGI Duty Double Decker Taco U-Mount Rifle/Pistol Pouch at low prices. We only carry top quality here so whether you're a hunter, civilian, or in the military, you can be sure we stock the right gear. If you would like look for a wider collection, you can search our primary page. When you've got any questions, we have a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by telephone, chat and e-mail. So begin looking now and find the right your needs.![]()
Specifications for High Speed Gear HSGI Duty Double Decker Taco U-Mount Rifle/Pistol Pouch:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| # of Mag Pouch Compartments: | 2 |
| # of Mags Held in Each Compartment: | 1 |
| Stacked: | Yes |
| Caliber: | Universal |
| Height: | 5 in |
| Width: | 2.25 in |
| Fastener/Closure Type: | Open Top |
| Belt Width: | 2 in |
| Belt Loop/Snap Width: | 2 in |
| Hand: | Ambidextrous |
| Gun Model: | Universal |
| Gun Make: | Universal |
| Length: | 3 in |
| Condition: | New |
| Country of Origin: | USA |
| Single/Double Cuff: | Double Cuff |
Features of High Speed Gear HSGI Duty Double Decker Taco U-Mount Rifle/Pistol Pouch
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Duty Double Decker Taco U-Mount Rifle/Pistol Pouch
- Universal Clips