Tap Tap to Zoom
As a seller for High Speed Gear, we're also at the moment selling High Speed Gear HSGI Taco Covered Handcuff Case at discounted prices. We mainly offer high quality Handcuff Pouches here so whether you're a sportsman, civilian, or in the military, you can be certain that we offer the right gear. If you would like find a larger collection, you can look at our main Handcuff Pouches page. If you have any inquiries, we've got a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by phone, chat and e-mail. Therefore start looking now and look for the right Handcuff Pouches for you.![]()
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Belt Width: | 2.25 in |
| Size: | Single |
| Single/Double Cuff: | Single Cuff |
| Belt Loop/Snap Width: | 2.25 in |
| Width: | 1.75 in |
| Accessory Attachment System: | MOLLE |
| Height: | 5.5 in |
| Hand: | Ambidextrous |
| Handcuff Type: | Multi |
| Mount Type: | Adaptable Belt Mount |
| Fabric/Material: | Heavy-Duty Nylon Laminate |
| Country of Origin: | USA |