Tap Tap to Zoom
Product Info for High Speed Gear HSGI Triple Taco Pistol Magazine Pouch
As a dealer for High Speed Gear, we are at the moment offering High Speed Gear HSGI Triple Taco Pistol Magazine Pouch at affordable prices. We only offer high quality here so whether or not you're a hunter, civilian, or in the military, you can be assured we stock the right gear. If you want to find a wider selection, you can search our main page. If you have any questions, you can find a very knowledgeable staff here. Our customer support are available by phone, chat and e-mail. Therefore begin browsing now and look for the right your needs.![]()
Specifications for High Speed Gear HSGI Triple Taco Pistol Magazine Pouch:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Fabric/Material: | Heavy-Duty Nylon Laminate |
| # of Mag Pouch Compartments: | 3 |
| # of Mags Held in Each Compartment: | 1 |
| Hand: | Ambidextrous |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Size: | Triple |
| Caliber: | Universal |
| Belt Width: | 2.25 in |
| Accessory Attachment System: | Belt, MOLLE |
| Belt Loop/Snap Width: | 2.25 in |
| Height: | 4 in |
| Width: | 1 in |
| Fastener/Closure Type: | Open Top |
| Condition: | New |
| Cartridge Type: | Pistol |
| Mount Type: | Adaptable Belt Mount |
| Country of Origin: | USA |
Features of High Speed Gear HSGI Triple Taco Pistol Magazine Pouch
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Triple Taco Pistol Magazine Pouch