Tap Tap to Zoom
As a seller for Hilight, our company is at the moment selling Hilight P4X 1150 Lumens LED Weapon Light at affordable prices. We mainly carry high quality Police Weapon Lights here so regardless if you're a sportsman, civilian, or in the military, you can be sure we stock the right gear. If you wish to look for a larger assortment, you can look at our main Police Weapon Lights page. If you have any questions, you can find a very well-informed staff here. Our customer service are available by telephone, chat and email. Therefore start browsing now and look for the right Police Weapon Lights for you.![]()
| Manufacturer: | Hilight |
| Light Output: | 1150 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Beam Color: | White |
| Gun Model: | SIG Sauer P320, SIG Sauer P226, Glock 17, Glock 34, Smith & Wesson M&P M2.0, Springfield Armory XD-M, Glock 19, Springfield Armory XD-S |
| Diameter: | 24 mm |
| Length: | 2.5 in |
| Weight: | 2.9 oz |
| Gun Make: | Glock, Smith & Wesson, Taurus, SIG Sauer |
| Battery Life: | 2 hours |
| Weather Resistance: | Waterproof |
| Finish: | Cerakote |
| Attachment Type: | Picatinny |