Tap Tap to Zoom
Code: 63P-TR-JYJ63-SA-363CX-MH-50X
MPN: SA-363CX+MH-50X
UPC: 6940828312333
Being a seller for Leofoto, we are currently promoting Leofoto SA-363CX/MH-X Outdoors Tripod w/ Dynamic Ball Head Set at discounted prices. We only carry high quality Tripods & Mounts here so whether or not you're a sportsman, civilian, or in the armed forces, you can be positive we carry the right gear. If you wish to find a wider selection, you can search our main Tripods & Mounts page. In case you have any questions, you will find there's a very experienced staff here. Our customer service are on hand by telephone, chat and e-mail. So begin shopping now and find the right Tripods & Mounts for yourself.![]()
| Manufacturer: | Leofoto |
| Color: | Black |
| Tripod & Bipod Material: | Aluminum |
| Tripod Head Type: | Ball |
| Tripod Closed Length: | 31.85 in |
| Height Range: | 210 - 1710 mm, 8.27 - 67.32 in |
| Weight: | 2.52 kg, 5.55 lb |
| Max Weight Capacity: | 77.16 lbs, 35 kg |
| Fabric/Material: | Aluminum |