Tap Tap to Zoom
- Light Output:
- 600 lumens
- Battery Type:
- CR123A, Lithium Metal
- Beam Color:
- White
- Color:
- Black
- Gun Model:
- Universal
- Condition:
- New
Code: OS-FLW-OSP3R-FL-OSP-600L
MPN: FL-OSP-600L
UPC: 40232571435
Product Info for Osprey Global 600 Lumens LED Tactical Pistol Weapon Light
Being a dealer for Osprey Global, our company is at the moment offering Osprey Global 600 Lumens LED Tactical Pistol Weapon Light at low prices. We primarily have high quality Police Weapon Lights here so no matter if you're a hunter, civilian, or perhaps in the armed forces, you can be assured we offer the right gear. If you would like find a larger selection, you can search our primary Police Weapon Lights page. In case you have any questions, we've got a very experienced staff here. Our customer support are on hand by phone, chat and email. Therefore start browsing now and find the right Police Weapon Lights for yourself.![]()
Specifications for Osprey Global 600 Lumens LED Tactical Pistol Weapon Light:
| Manufacturer: | Osprey Global |
| Light Output: | 600 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | Lithium Metal, CR123A |
| Beam Color: | White |
| Color: | Black |
| Gun Model: | Universal |
| Beam Distance: | 250 m |
| Length: | 3.15 in |
| Weight: | 3 oz |
| Finish: | Matte |
| Package Type: | Clam Pack/ Plastic |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Pistol |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Package Contents:
- Osprey Global 600 Lumens LED Tactical Pistol Weapon Light