Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Light Output:
- 100 lumens
- Beam Color:
- White
- Battery Type:
- CR1/3N
- Gun Model:
- Glock 26, Glock 27, Glock 33, Glock 42, Glock 43, Glock 43X, Glock 48, Kahr Arms CM9, Kahr Arms CM40, Kahr Arms CW9, Kahr Arms CW40, Kahr Arms P9, Kahr Arms P40, Kahr Arms PM9, Kahr Arms TP9, Kahr Arms TP40, SIG Sauer P238, Sig Sauer P938, Smith & Wesson M&P 9 Shield, Smith & Wesson M&P 40 Shield
- Gun Make:
- Glock, Kahr Arms, Kimber, SIG Sauer, Smith & Wesson
- Included Accessories:
- TLR-6 Body Housings
- Condition:
- New
Code: SQ-FLW-69277-1
MPN: 69277
UPC: 080926692770
Product Info for Streamlight TLR-6 LED Weapon Lights, Combo Pack
Being a dealer for Streamlight, our company is at the moment offering Streamlight TLR-6 LED Weapon Lights, Combo Pack at affordable prices. We primarily carry good quality Police Weapon Lights here so whether or not you're a hunter, civilian, or in the military, you can be certain we carry the right gear. If you want to choose a wider assortment, you can search our primary Police Weapon Lights page. When you've got any inquiries, we've got a very well-informed staff here. Our customer support are on hand by phone, chat and email. And so start browsing now and look for the right Police Weapon Lights for yourself.![]()
Specifications for Streamlight TLR-6 LED Weapon Lights, Combo Pack:
| Manufacturer: | Streamlight |
| Light Output: | 100 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | CR1/3N |
| Beam Color: | White |
| Color: | Black |
| Gun Model: | Smith & Wesson M&P 40 Shield, Sig Sauer P938, Glock 43, Glock 33, Kahr Arms CM9, Kahr Arms P40, Kahr Arms CM40, Kahr Arms TP40, SIG Sauer P238, Glock 48, Glock 27, Kahr Arms P9, Glock 42, Kahr Arms CW9, Kahr Arms TP9, Glock 26, Glock 43X, Kahr Arms CW40, Kahr Arms PM9, Smith & Wesson M&P 9 Shield |
| Beam Distance: | 89 m |
| Length: | 2.3 in, 5.84 cm |
| Weight: | 36 g, 1.27 oz |
| Operating Temperature: | -20 - 120 Fahrenheit |
| Water Resistance Level: | IPX-4 |
| Gun Make: | Glock, Smith & Wesson, Kimber, SIG Sauer, Kahr Arms |
| Weather Resistance: | Impact Resistant |
| Battery Quantity: | 2 |
| Included Accessories: | TLR-6 Body Housings |
| Fabric/Material: | Impact Resistant Engineered Polymer |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Pistol |
| Mount Type: | Trigger Guard Mount |
Streamlight TLR-6 Combo Laser, SQ-FLW-69277
- Parabolic reflector produces a balance of beam and peripheral illumination
- Removable cover makes the light easy to attach/detach
- Windage and elevation adjustment screws mounted in brass bushings for long life and dependable zero retention of laser
- Operating temperature: -20º F to +120º F
- Durable, impact-resistant polymer construction; IPX4 water-resistant 1m impact resistance tested
Package Contents:
- Streamlight TLR-6 Combo w/ Laser and TLR6 Housings