Tap Tap to Zoom
Product Info for Tacticon Armament Firefly V1 Pistol and Rifle Laser/Flashlight Combo
Being a dealer for Tacticon Armament, we're also currently promoting Tacticon Armament Firefly V1 Pistol and Rifle Laser/Flashlight Combo at the best prices. We mainly carry top quality Police Weapon Lights here so whether or not you're a sportsman, civilian, or in the armed forces, you can be certain that we carry the right gear. If you want to choose a wider assortment, you can search our primary Police Weapon Lights page. When you've got any questions, you can find a very experienced staff here. Our customer service are available by telephone, chat and e-mail. Therefore begin shopping now and look for the right Police Weapon Lights for you.![]()
Specifications for Tacticon Armament Firefly V1 Pistol and Rifle Laser/Flashlight Combo:
| Manufacturer: | Tacticon Armament |
| Light Output: | 220 lumens |
| Battery Type: | CR123A, Stand Alone Lithium |
| Color: | Black |
| Gun Model: | AR-15 |
| Diameter: | 1.75 in |
| Length: | 3.75 in |
| Weight: | 4.6 oz |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Rifle |
| Mount Type: | Picatinny |
| Attachment Type: | Picatinny |
Features of Tacticon Armament Firefly V1 Pistol and Rifle Laser/Flashlight Combo
- Mounts to any standard 20mm picatinny rail.
- Tail on/off switch.
Package Contents:
- Tacticon Armament Firefly V1 Pistol and Rifle Laser/Flashlight Combo