Tap Tap to Zoom
Product Info for Tacticon Armament Firefly V3 Rifle Foregrip with Light and Laser
Being a dealer for Tacticon Armament, our company is at the moment promoting Tacticon Armament Firefly V3 Rifle Foregrip with Light and Laser at discount prices. We mainly carry good quality Police Weapon Lights here so regardless if you're a hunter, civilian, or in the armed forces, you can be positive that we stock the right gear. If you want to look for a wider collection, you can look at our primary Police Weapon Lights page. In case you have any questions, we have a very knowledgeable staff here. Our customer support are available by telephone, chat and e-mail. Therefore begin shopping now and find the right Police Weapon Lights for yourself.![]()
Specifications for Tacticon Armament Firefly V3 Rifle Foregrip with Light and Laser:
| Manufacturer: | Tacticon Armament |
| Light Output: | 220 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | CR123A, Stand Alone Lithium |
| Color: | Black |
| Gun Model: | AR-15 |
| Diameter: | 2.75 in |
| Length: | 2.75 in |
| Weight: | 14 oz |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Rifle |
| Mount Type: | Picatinny |
| Attachment Type: | Picatinny |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Features of Tacticon Armament Firefly V3 Rifle Foregrip with Light and Laser
- Picatinny mounting with wing nut.
- Laser elevation/windage adjustment.
Package Contents:
- Tacticon Armament Firefly V3 Rifle Foregrip with Light and Laser
- Dual Battery Charger
- Elevation/Windage Allen Wrench