Tap Tap to Zoom
Unfortunately Heritor Norton Mens Watch is not listed by RadarGuns.You can also explore other items in the Watches & Accessories yourself to try and find the perfect replacement for you!
As a dealer for Heritor Automatic, we are at the moment promoting Heritor Norton Mens Watch at discounted prices. We mainly carry high quality Watches & Accessories here so regardless if you're a sportsman, civilian, or perhaps in the police, you can be sure that we carry the right gear. If you would like look for a larger selection, you can consider our primary Watches & Accessories page. In case you have any inquiries, we've got a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by phone, chat and email. So start looking now and look for the right Watches & Accessories for yourself.![]()
| Jewel Bearings: | 21 Jewels |
| Beats per Hour (BPH): | 21600/Hour |
| Average gain/loss Rate: | ± 45 Seconds per Day |
| Diameter: | 45mm |
| Band Color: | Black Leather |
| Band Width: | 22mm near case and 20mm near clasp/buckle |
| Case Thickness: | 13mm |
| Case Width: | 45mm and 48mm with crown |