Tap Tap to Zoom
Manfrotto Tripod Carrying Bags has been discontinued by Manfrotto and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tripods & Mounts yourself to try and find the perfect replacement for you!
As a seller for Manfrotto, we're also currently offering Manfrotto Tripod Carrying Bags at discount prices. We primarily carry good quality Tripods & Mounts here so whether you're a sportsman, civilian, or perhaps in the armed forces, you can be assured we stock the right gear. If you wish to choose a wider collection, you can search our primary Tripods & Mounts page. In case you have any inquiries, we have a very experienced staff here. Our customer support are on hand by telephone, chat and e-mail. So start browsing now and look for the right Tripods & Mounts for yourself.![]()
| Color: | Black |
| External Base Diameter: | 20.0 cm |
| External Head Diameter: | 25.0 cm |
| External Length: | 100.0 cm |
| Internal Base Diameter: | 18.0 cm |
| Internal Head Diameter: | 23.0 cm |
| Internal Main Compartment length: | 95.0 cm |
| Weight: | 0.97 kg |