Tap Tap to Zoom
Unfortunately Opti-Logic Line-of-Sight XL Laser Rangefinder w/ Internal LED Display is not listed by RadarGuns.You can also explore other items in the Rangefinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
As a seller for Opti-Logic, we're currently selling Opti-Logic Line-of-Sight XL Laser Rangefinder w/ Internal LED Display at affordable prices. We primarily offer high quality Rangefinders here so no matter if you're a hunter, civilian, or perhaps in the military, you can be certain we stock the right gear. If you wish to find a larger assortment, you can search our primary Rangefinders page. If you've got any questions, we have a very knowledgeable staff here. Our customer service are on hand by telephone, chat and e-mail. Therefore begin browsing now and find the right Rangefinders for you.![]()
| Minimum Range: | 4 yds/3.6 m |
| Max Range, Passive: | 400 yds 365 m |
| Max Range, Reflective: | 999 yds/913 m |
| Magnification: | 1x |
| Optics: | MgF Multi-Coated |
| Waterproof: | |
| Target Accuracy: | +/- 1 yard (m) |
| Read Out: | Internal Red LED & External LCD w/.5 yd (m) increment |
| Ballistics VAC Compensation: | No |