Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree is not listed by RadarGuns.You can also explore other items in the Rangefinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree
As a seller for Leupold, we are currently selling Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree at affordable prices. We only have top quality Rangefinders here so no matter if you're a hunter, civilian, or in the police, you can be sure that we offer the right gear. If you want to find a larger assortment, you can consider our primary Rangefinders page. If you've got any questions, we have a very experienced staff here. Our customer support are on hand by telephone, chat and email. Therefore start browsing now and look for the right Rangefinders for yourself.![]()
Specifications for Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree:
| Mfg Item Num: | 170282 |
| Supplier SKU: | 16383 |
| Category: | RANGE FINDERS |
| Accessories: | Carry Case, Battery, Lanyard |
| Magnification: | 6x |
| Objective: | 20mm |
| Min. Distance: | 6 yds |
| Max Distance: | 600 yds |
| Field of View: | 366 ft @ 1000 yds |
| Eye Relief: | 16.3mm |
| Length: | 3.6" |
| Weight: | 6.3 oz |
| Finish: | Realtree |