Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Leupold Vendetta II Bow Mounted Range Finder has been discontinued by Leupold and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rangefinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Leupold Vendetta II Bow Mounted Range Finder
As a seller for Leupold, we are at the moment selling Leupold Vendetta II Bow Mounted Range Finder at discount prices. We mainly offer top quality Rangefinders here so whether or not you're a hunter, civilian, or perhaps in the police, you can be assured we carry the right gear. If you wish to look for a larger selection, you can consider our primary Rangefinders page. Should you have any inquiries, we have a very experienced staff here. Our customer service are available by phone, chat and email. Therefore begin browsing now and find the right Rangefinders for yourself.![]()
Specifications for Leupold Vendetta Archery Rangefinder:
| Max Range (Reflective) (yd): | 75.00 yd |
| Max Range (Trees) (yd): | 75.00 yd |
| Max Range (Deer) (yd): | 75.00 yd |
| Min Range (yd): | 10.00 yd |
| Weight (oz): | 10.00 oz |
| Weight (g): | 283.00 g |
| Length (in): | 2.80 in |
| Width (in): | 2.30 in |
| Height (in): | 1.20 in |
Features of Leupold Vendetta Hunting Rangefinder for Archers:
- One Touch Continuous Scan
- Laser Dot Alignment
- Legendary Toughness
- Bow Mounted
- Compact Size
- LED Display
- Trigger Activated
- Angle Compensation
Package Contents:
- Leupold Vendetta II Bow Mounted Range Finder 117856